Aktualności

Mieszkanie za 120 000 zł Toruń – czy to możliwe?

07.03 2022

Rosnące ceny nie zachęcają do kupowania mieszkań, jednak raczej nie znajdziemy prognoz, które by mówiły o rychłych spadkach cen. Jeśli więc chcemy kupić mieszkanie taniej, aniżeli drożej, warto tego dokonać natychmiast, bez zbędnego zastanawiania się. Decydując się na małe mieszkanie, pewnie wiele osób zastanawia się, czy będzie w stanie kupić je za 120 000 zł. Czy w Toruniu, mieście, które tak szybko się rozwija i gwarantuje ciekawe miejsce do zamieszkania, jest to możliwe?

Mieszkanie za 120 000 zł – jakie?

Odpowiedź na pytanie, czy kupno mieszkania w Toruniu za 120 000 zł jest możliwe, jest bardzo prosta i brzmi – to zależy. Jeśli nie oczekujesz dużego mieszkania w centrum Torunia, jeśli nie oczekujesz najwyższego standardu i wszystkich możliwych udogodnień, bardzo możliwe, że za mieszkanie zapłacisz ok. 120 000 zł.

Jednak obecnie 120 000 zł w przypadku nieruchomości to bardzo mało. Biorąc pod uwagę wzrost cen, w tej kwocie znajdziesz mieszkanie z rynku wtórnego lub mieszkanie będące przedmiotem licytacji komorniczej.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, szacuje się, że za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić od 6000 do 7000 zł. Jeśli do dyspozycji masz jedynie 120 000 złotych, może być ciężko znaleźć coś powyżej 20 metrów kwadratowych na rynku pierwotnym. Co innego rynek wtórny – jeśli dobrze poszukasz, z pewnością znajdziesz nawet większe mieszkanie w tej kwocie, jednak będzie nieco gorszej jakości, w nieco gorszym standardzie, aniżeli całkowicie nowe, z rynku pierwotnego.  Jednak już te 120 000 zł nie wystarczą na jakiś dodatkowy remont takiego mieszkania.

Ile tak naprawdę może kosztować mieszkanie w Toruniu?

Konkretna cena mieszkań będzie zależała od wielu najróżniejszych czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o lokalizację. Mieszkanie w centrum Torunia będzie droższe, aniżeli gdzieś na obrzeżach. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę świeżość takiego mieszkania. Lokum z rynku wtórnego będzie tańsze, niż z rynku pierwotnego. Idąc dalej tym tropem, większe mieszkanie automatycznie będzie droższe, aniżeli mniejsze. Jeśli w okolicy znajdują się wszystkie potrzebne do życia obiekty, takie jak sklepy, apteki, szkoły, punkty komunikacyjne, a do tego galeria handlowa czy jakieś kino – takie mieszkanie będzie droższe od tego, które nie ma w pobliżu takich udogodnień.

Ceny mieszkań nie spadają, a rosną i trzeba wziąć to mocno pod uwagę, decydując się obecnie na zakup nieruchomości tego typu. Jednak jeśli chodzi o Toruń, ostateczna cena za jeden metr kwadratowy nie jest jeszcze tak tragiczna, tak wysoka, jak się może wydawać. Maksymalnie za metr zapłacimy 8000-9000 zł i to z rynku pierwotnego. Średnia wielkość mieszkania to ok. 60 metrów kwadratowych, a więc za takie mieszkanie można zapłacić ok. 500 000 zł. Jest to mieszkanie dedykowane rodzinie, zazwyczaj 2+2, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieszkała tam wyłącznie para, małżeństwo czy małżeństwo z jednym dzieckiem.

 

Copernicusnieruchomosci.pl - Biuro Nieruchomości w Toruniu

Kim jesteśmy i co nas wyróżnia?
Jesteśmy nowoczesnym biurem nieruchomości. Zawsze stawiamy na jakość, nigdy na ilość. Nasz cel to wysoka jakość obsługi klienta, poświęcamy naszym Klientom maksimum czasu i uwagi. 12-letnie doświadczenie oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się wysoko w toruński rynek nieruchomości.
Nie ma u nas działań szablonowych; każdego klienta, każdą nieruchomość traktujemy indywidualnie. Twoje potrzeby są dla nas najważniejsze, dlatego aktywnie słuchamy słuchamy Ciebie, Twoich oczekiwań i dzięki temu dobieramy ofertę dopasowaną idealnie do Ciebie. Przekonaj się, że współpraca z naszym biurem to doskonała inwestycja, która po prostu się opłaca !