Mieszkania na sprzedaż Toruń

Zamknij
Więcej opcji

Liczba pokoi

Powierzchnia

Cena

1 2 3 8

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Toruń sam w sobie jest miastem na prawach powiatu. Ponadto, może pochwalić się mianem drugiego co do wielkości miasta w województwie kujawsko-pomorskim. Toruń to ciekawy ośrodek akademicki, turystyczny, naukowy oraz gospodarczy, nic więc dziwnego, że spora liczba osób akurat tam poszukuje swojego miejsca, mieszkania na sprzedaż.

Nowe mieszkania w Toruniu – gdzie kupić?

Jak się okazuje, bardzo dużo nowych bloków, osiedli, mieszkań budowanych jest na lewym brzegu Torunia. Świetnie to rozwija takie dzielnice, jak Podgórze, Stawki, Czerniewice oraz Rudak. Poza blokami budowane są tam również domy rodzinne czy lokale komunalne. Bliska lokalizacja przy lesie sprawia, że okolica wydaje się bardziej przyjazna, a przy okazji stworzona dla rodzin z dziećmi. Jeśli przyjechałeś do Torunia na studia, jednak miasto bardzo Ci się spodobało i planujesz zostać, warto postawić na zakup mieszkania, a nie na jego wynajem.

Ile kosztuje średnio metr kwadratowy?

Ceny za mieszkania w Toruniu są przystępne, choć ostatni rok przyniósł dość sporą podwyżkę przez wzgląd na koronawirusa oraz inflację. Nie oznacza to jednak, że ludzie zrezygnowali z kupna mieszkań. Są one nadal chętnie kupowane i nie chodzi tutaj tylko o mieszkania z rynku pierwotnego, ale także mieszkania z rynku wtórnego. Cena zależy oczywiście od stanu technicznego, metrażu oraz lokalizacji. Wszystkie, nawet najdrobniejsze czynniki mogą mieć wpływ na to, ile dokładnie kosztować będzie dana nieruchomość.

Statystycznie cena mieszkań plasuje się w okolicach 6000 zł za jeden metr kwadratowy. Średnia wartość mieszkań oferowanych w Toruniu to kwota ok. 350 000 zł. Najtańsze nieruchomości to cena wynosząca ok. 4600 zł za metr kwadratowy zaś najdroższa nieruchomość to koszt ok. 7000 zł za metr kwadratowy. Dane te to dane szacunkowe, na wybranej grupie mieszkań podane na podstawie danych za rok 2021.

Wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym, jak i większość mieszkań z rynku wtórnego to lokale godne uwagi. Wbrew pozorom, sprzedaż nie spada, a rośnie, ponieważ wiele osób chce mieć swój kąt, zwłaszcza w tych niepewnych czasach.

 

Zaczynasz lub jesteś w trakcie procesu poszukiwania wymarzonej nieruchomości dla siebie?

Zgłoś się do NAS ! 

U nas znajdziesz bazę aktualnych, rzetelnie przygotowanych ofert – w 70% takich, których nie znajdziesz w innym biurze